116 казни за непрописно престигнување на територијата на цела држава | Правдико

Правдико

   

116 казни за непрописно престигнување на територијата на цела држава

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на вчерашниот ден Министертвото за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 116 возачи, известуваат од таму.

Од нив, 27 биле казнети на територијата на Тетово, а 25 непрописно престигнувале на територијата на Куманово.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, информира МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико