21-годишник обвинет за пет кражби, меѓу украдените предмети 29 таблет-уреди и 15 литри зејтин | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

21-годишник обвинет за пет кражби, меѓу украдените предмети 29 таблет-уреди и 15 литри зејтин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 21-годишен скопјанец е поднесено обвинение за сторени четири кривични дела тешка кражба, како и едно кривично дело кражба.

Како што информираат од Обвинителството, разбојникот на 17 октомври насилно провалил во просториите на невладина организација на улицата Вашингтонска, од каде што одзел 28 таблети, еден лаптоп, еден панел за греење, две греалки, електричен бокал и три пакети со прехранбени производи, во вкупна вредност од 232.200 денари.

Во временскиот период меѓу 20 и 22 октомври насилно, отворајќи го прозорецот од бањата, провалил во куќа на еден оштетен на улицата Црноок и одзел четири теписи, 15 литри зејтин и еден фен за коса, во вкупна вредност од 27.400 денари.

На 28 октомври на сличен начин обвинетиот влегол во куќа на улицата Вашингтонска, од каде што одзел телевизор вреден 15.000 денари.

На 30 октомври од друга куќа на истата улица одзел таблет – смарт пад, вреден 6.000 денари, и избегал.

Обвинетиот на 3 ноември го искористил невниманието на еден оштетен, кој бил во фризерски салон на улицата Индира Ганди, па од дворот на фризерницата му го украл електричниот тротинет вреден 30.000 денари.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје доставил предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетиот.​​

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико