22 лица го прекршиле полицискиот час, 571 добиле казни за неносење маска | Правдико

Правдико

   

22 лица го прекршиле полицискиот час, 571 добиле казни за неносење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицискиот час во периодот од 22 часот синоќа до 5 часот утрово го прекршиле 22 лица, информираат од МВР.

Од таму додаваат и дека во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска, како превениција од коронавирусот, регистрирани се 571 прекршок.

Ресорното министерство воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за да се спречи ширењето на Ковид-19.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико