25-годишно момче физички нападнало професор на Меѓународниот универзитет во Струга | Правдико

Правдико

   

25-годишно момче физички нападнало професор на Меѓународниот универзитет во Струга

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Струга поднесе кривична пријава против 25-годишениот К.Б. од село Велешта, Струшко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „тешка кражба“.

Имено, како што се посочува во соопштението на МВР, лицето на пред само неколку дена во просториите на Меѓународниот универзитет во Струга физички го нападнал 40-годишен професор на универзитетот, при што покрај нападот му одзел и мобилен телефон.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико