25 санкционирани возачи за затемнети стакла | Правдико

Правдико

   

25 санкционирани возачи за затемнети стакла

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во периодот од 04.10.2021 до 11.11.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе контрола за санкционирање на возила на кои се вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), при што санкционирани се 25 возачи.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР и апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за побезбедни патишта.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико