28 септември неработен за припадниците на бошњачката заедница | Правдико

Правдико

   

28 септември неработен за припадниците на бошњачката заедница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празници („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 28 септември 2021 година (вторник), Меѓународниот ден на Бошњаците е неработен ден за граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните припадници на бошњачката заедница им го честита Меѓународниот ден на Бошњаците.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико