30 дена притвор за тројца од напаѓачите на Села | Правдико

Правдико

   

30 дена притвор за тројца од напаѓачите на Села

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Судот одреди 30 дневен притвор за Оливер Ошавковски, Сашо Сенков и Александар Јаневски- Тошта, тројцата осомничени за убиство во обид на пратеникот Зијадин Села. Според информациите од МВР, се уште се чека одлука од судијата и за Николче Димитриевски кој беше приведен вчера со другите осомничени, откако граѓани ги препознаа на фотографиите преку кои МВР се обиде да дознае повеќе информации за нив.

Партнери на Правдико