31 годишен скопјанец заработи кривична пријава, вербално и физички нападнал полициски службеници | Правдико

Правдико

   

31 годишен скопјанец заработи кривична пријава, вербално и физички нападнал полициски службеници

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

МВР поднесе крвична пријава против 31 годишен скопјанец, од село Глумово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

 

Пријавениот најпрвин вербално омаловажувал полициски службеници, а потоа, како што информираат од МВР, извршил и физички напад врз полицискиот службеник кој го легитимирал.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико