785 санкции за неносење заштитна маска | Правдико

Правдико

   

785 санкции за неносење заштитна маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 785 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Препорачуваме

Партнери на Правдико