Адвкокатската комора од први јуни во нови деловни простории | Правдико

Правдико

   

Адвкокатската комора од први јуни во нови деловни простории

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Адвокатската комора на Република Северна Македонија деновиве ќе се сели во новите деловни простории кои се наоѓаат на адресата: ул. Методија Шаторов – Шарло бр. 1, локал 15, населба Аеродром, Скопје.

Поради ова, можен е прекин на телефонската и интернет линија на 30 и 31.05.2022 година, за што замолуваме за разбирање од ваша страна. Од 1.06.2022 година очекуваме целосно во функција да бидат ставени досегашниот контакт број на Комората +389 2 3212 452, како и електронското сандаче lawyer.mk@mba.org.mk.

Од АКРСМ напоменуваат дека Комората целосно во функција на новата локација, ќе биде од 01.06.2022 година.

Препорачуваме

Партнери на Правдико