Адвокатите да достават коментари на Предлог законот за парничната постапка | Правдико

Правдико

   

Адвокатите да достават коментари на Предлог законот за парничната постапка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Почитувани,

Ве информираме дека Предлог законот за парнична постапка е објавен на ener.gov.mk (https://ener.gov.mk/Default.aspx?item=pub_regulation&subitem=view_reg_detail&itemid=58350 ).

Ги повикуваме членовите на Адвокатската комора на РСМ, внимателно да го разгледаат текстот на Предлог законот и коментарите, забелешките или сугестии заклучно со 02.10.2020  (петок) да ги достават до Комората  на имеил: lawyermk@mba.org.mk .

Предлог текстот можете да го погледнете ТУКА

Препорачуваме

Партнери на Правдико