Адвокатите да достават предлози и забелешки на Кривичниот законик | Правдико

Правдико

   

Адвокатите да достават предлози и забелешки на Кривичниот законик

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Од Адвокатската комора на РСМ информираат дека од страна на Министерството за правда е формирана е работна група за измена на Кривичниот законик.

Комората ги повикува членовите  да достават предлози и коментари на Кривичниот законик како би можеле навремено да се разгледаат и пренесат пред Комисијата.

Препорачуваме

Партнери на Правдико