Адвокатите да достават предлози за измена на Законот за парнична постапка | Правдико

Правдико

   

Адвокатите да достават предлози за измена на Законот за парнична постапка

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Адвокатската комора на РСМ ги информира адвокатите дека во рамки на Министеството за правда е формирана работна група за подготовка на  измени на Законот за парничната постапка.


Со оглед дека се работи за закон со извонредно значење за адвокатурата, ги повикуваме членовите на Адвокатската комора на РСМ да достават конкретни предлози за измена на истиот заклучно со 5 јануари 20120 година на меил адресата lawyermk@mba.org.mk .

Препорачуваме

Партнери на Правдико