Адвокатите кои ги поминале обуките за регистрационен агент да поднесат барање за овластвање до ЦРМ | Правдико

Правдико

   

Адвокатите кои ги поминале обуките за регистрационен агент да поднесат барање за овластвање до ЦРМ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАдвокатската комора на РМ преку соопштение ги повикува адвокатите кои ги посетиле обуките за регистрационен агент, треба ИТНО да поднесат барање за овластување за регистрационен агент до Централниот регистар на РМ, имајќи во вид дека примената на законот стапува во сила сметано од 01 Ноември 2015 година.

Препорачуваме

Партнери на Правдико