Адвокатот Сами Акл од Либан ќе одржи предавање на Правниот факултет во Битола | Правдико

Правдико

   

Адвокатот Сами Акл од Либан ќе одржи предавање на Правниот факултет во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На ден 08.06.2017 (четврток) во 13.00 часот во свечената сала на УКЛО Битола (II кат во зградата на Правниот факултет во Битола) ќе се одржи предавања на тема: “Правниот систем на Либан и запознавање со медијацијата како начин за решавање на правни спорови” од страна на адв. Сами Акл од Бејрут, Либан.

Меѓународни активности на адвокатот Сами Акл:
•    Член на Светската унија на адвокати (СУА),
•    Регионален секретар на Светската унија на адвокати за Блискиот и Среден Исток (1996 – 2009),
•    Советник на Претседателот на Светската унија на адвокати (2009 – 2010),
•    Координатор меѓу Светската унија на адвокати и Унијата на арапски адвокати (од 2000),
•    Член на Американската комора на адвокати,
•    Член на Советот на Ankara Bar Review.

Препорачуваме

Партнери на Правдико