Агрон Буџаку не е веќе амбасадор во Франција | Правдико

Правдико

   

Агрон Буџаку не е веќе амбасадор во Франција

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Со указ од македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов, Агрон Буџаку е разрешен од функцијата амбасадор на Македонија во Франција.

agron_budzaku

Неговата функција како амбасадор завршува заклучно со 4 декември оваа година.

Буџаку за македонски амбасадор во Франција е именуван во 2009 година, откако претходно беше министер за транспорт и врски.

Извор: еМагазин

Препорачуваме

Партнери на Правдико