АКН: Oбука наменета за овластени геодети | Правдико

Правдико

   

АКН: Oбука наменета за овластени геодети

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Агенцијата за катастар на недвижности на Република Македонија ја организира третата обука за 201година, наменета зa трговците поединци овластените геодети, на следнава тема:

  • СНИМАЊЕ И ИЗРАБОТКА НА ГЕОДЕТСКИ ЕЛАБОРАТ ОД ОБЛАСТА НА ИНФРАСТРУКТУРАТА

Обуката ќе се одржи на 23.09.2017 (сабота) во хотел Континентал – Скопје.

Целосното соопштение е достапно на  следниов линк.

Препорачуваме

Партнери на Правдико