АКРСМ со барање до владата за воведување на економски мерки за ублажување на економските последици | Правдико

Правдико

   

АКРСМ со барање до владата за воведување на економски мерки за ублажување на економските последици

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Адвокатската комора на Република Северна Македонија упати Барање за воведување на економски мерки за ублажување на економските последици за време на справување со Covid-19 до Владата на РСМ.

Препорачуваме

Партнери на Правдико