Акција на МВР во Куманово, се бараат осомничени за помагање на терористичката група од Диво насеље | Правдико

Правдико

   

Акција на МВР во Куманово, се бараат осомничени за помагање на терористичката група од Диво насеље

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата од утрово на неколку локаци во Кумановско вршела претреси и барала осомничени за поврзаност со терористичката група од Диво Насеље.

largea_kumanovo-fighting-1-ap-photo-radovan-vujovic1431193028

Во претресите се обезбедени предмети кои се предадени на анализа во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Засега нема повеќе информации, повеќе детали се најавуваат во текот на денот. Според МВР нема приведени лица.

Акцијата веќе е завршена. Најверојатно, се трагало по уште едно лице во регионот на Скопје, но тоа не е пронајдено.

Осомничените се вмешани и и помагале на групата која на 9-ти и 10-ти мај во кумановската Диво насеље два дена војуваше со припадниците на специјалните полициски единици.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико