Акција на полицијата во Сараево, претрес на 30 локации | Правдико

Правдико

   

Акција на полицијата во Сараево, претрес на 30 локации

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Босна и Херцеговина утрово по наредба и надзор на Обвинителството почна акција со кодно име „Задруга“ во рамки на која се врши претрес на повеќе од 30 локации, објави Кликс.ба.

Информацијата ја потврдила портпаролката на обвинителството, Азра Бавчиќ. Како што изјавила Бавчиќ, претрес ќе се врши во текот на денот во повеќе локации поради кривични дела – организиран криминал, перење пари и злоупотреба на службената положба.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико