Акција за спречување на криумчарење мигранти | Правдико

Правдико

   

Акција за спречување на криумчарење мигранти

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Министерството за внатрешни работи во соработка со Одделението за организиран криминал на Јавното обвинителство во рамки на спречувањето на криумчарењето мигранти на територијата на Република Македонија, во моментов спроведува обемна акција на повеќе локации низ земјава за откривање и сузбивање на криминални групи и илегални мигранти. По завршувањето на оперативните активности, МВР детално ќе ја информира јавноста за  резултатите oд акцијата.

Партнери на Правдико