Албанец со фалсификувана сообраќајна дозвола проба да влезе во Македонија | Правдико

Правдико

   

Албанец со фалсификувана сообраќајна дозвола проба да влезе во Македонија

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 11.06.2018 година во 13,55 часот на ГП “Табановце“, за влез во Р.Македонија допатувало патничко моторно возило “Нисан“ со англиска национална ознака, управувано од Б.Д.(27) од Р.Албанија. По  извршената  пасошка  контрола, поради сомнение дека се фалсификувани приложената англиска сообраќајна дозвола и возилото, лицето е приведено и предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Партнери на Правдико