Албанија: запленети 2,7 тони марихуана | Правдико

Правдико

   

Албанија: запленети 2,7 тони марихуана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во неколку одделни акции, албанската полиција запленила 2,7 тони марихуана. Во акцијата, наречена „Богова“, во Скрапар и Берат, полицијата запленила околу 1,9 тони марихуана, три парчиња оружје и муниција.

Во други две акции, полицијата во градот Лежа запленила 700 килограми марихуана, а во јужниот дел на Албанија запленети се 90 килограми од истата дрога.

Во акциите има уапсени, а се трага и за уште неколкумина кои се во бегство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико