Правдико

   

Американец пет години држел жена како сексуална робинка

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Маж од Северна Каролина држел жена како сексуална робинка цели пет години и сега се соочува со обвиненија за трговија со луѓе.

Салвадор Еспиноза Ескобар (48) од Ешбор бил уапсен во средата бидејќи држел жена во сексуално ропство, скратувајќи ги нејзините основни животни потреби уште од јануари 2015 година, во замена за присилни сексуални акти, се вели во полициското соопштение.

Ескобар се појави на суд во петокот и бил пуштен со кауција од 100.000 долари. Властите засега не сакаат да го објават идентитетот на жртвата, а истрагата е во тек, пренесува Си-ен-ен.

Oндреа Азелтон, полициски командир, за локалните медиуми изјавила дека Ескобар наводно не ѝ давал храна на жената кога не сакала да има секс со него.

Локалните власти соопштија дека жената е во стабилна состојба.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико