Американски напади во Сирија, цел џихадистот Џон | Правдико

Правдико

   

Американски напади во Сирија, цел џихадистот Џон

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Американската армија извела воздушен напад во Сирија чија цел бил Мохамад Емфази, милитант на Исламската држава, познат како „Џихади Џон“.

1000
Тој се појави на неколку видео снимки на кои е прикажано убивање странски заложници. САД, како што е соопштено во Вашингтон, се уште ги испитуваат ефектите од нападот кој бил изведен во градот Рака.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико