АМСМ: Можен штрајк на граничните премини со Грција најавен за утре | Правдико

Правдико

   

АМСМ: Можен штрајк на граничните премини со Грција најавен за утре

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Можен штрајк на граничните премини со Грција најавен е за утре, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во извештај за состојбата на патиштата.

АМСМ наведува дека штрајкот ќе почне утре наутро во пет часот и ќе трае до 23 часот на ГП „Дојрани“, а на премините „Ники“ и „Евзони“ до пет часот наредниот ден.

Партнери на Правдико