Англичани нападнале двајца скопјани и побегнале | Правдико

Правдико

   

Англичани нападнале двајца скопјани и побегнале

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Двајца англичани се приведени во полиција поради напад на двајца скопјани. Според полицијата, вчера во 23.30 часот во трговски центар во Скопје Р.Ф.Б.(58) и Д.В.Е.(54) од Англија го нарушиле јавниот ред и мир со физички напад врз А.Ј.(29) и С.Н.(28) од Скопје.

По нападот тие побегнале со такси возило, но набргу потоа биле пронајдени и приведени во Полициската станица Центар за понатамошно постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико