Антикорупциска покренала 9 постапки за недоставување анкетни листови | Правдико

Правдико

   

Антикорупциска покренала 9 постапки за недоставување анкетни листови

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Државната комисија за спречување корупција повела 9 постапки против функционери кои по ланските избори не доставиле анкетни листови до Комисијата.

Од Центарот за меѓународна соработка на денешната панел дискусија за корупција го поздравија ваквиот потег и порачаа дека оваа институција ја има клучната улога во борбата против корупција доколку работи непристрасно.

Извор: Телевизија 24

Препорачуваме

Партнери на Правдико