Апелација ќе расправа по вторпат за пасошот на Груевски | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Апелација ќе расправа по вторпат за пасошот на Груевски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Адвокатите на Никола Груевски, обвинет од СЈО во случаите ТНТ, Титаник, ТНТ и насилство, се жалеа на одлуката на кривичен да не му го врати пасошот на него и на Сашо Мијалков.

Тие бараа судот да постапи на ист начин како со пасошот на премиерот Зоран Заев, кому судот му го врати пасошот.

Барањата на СЈО за мерка притвор Судот ги замени со одлука за привремено одземање на пасошите и забрана за издавање нова патна или друга исправа за преминување на државната граница и редовно јавување еднаш неделно кај надлежно службено лице во Основниот суд Скопје 1-Скопје.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико