Правдико

   

Арачиновец избегал од суд преку прозорец

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Арачиновец во четвртокот пред да биде притворен избегал преку прозорец од Кривичниот суд во Скопје.

skopje-1-aracinovec

Дваесет и деветгодишниот арачиновец бил приведен околу 10 часот и со писмена наредба бил предаден на судијата за итен притвор.

Откако судијата ја потпишал наредбата и полициските службеници излегле надвор пред канцеларијата, А.Б искористил згодна прилика и избегал, односно скокнал преку отворениот прозорец од канцеларијата.

Инаку тој секој понеделник се јавувал во судот во врска со случај за „криумчарење  мигранти“.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико