Атина: Молотови коктели фрлени врз полицијата | Правдико

Правдико

   

Атина: Молотови коктели фрлени врз полицијата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Грчката полиција соопшти дека група анархисти синоќа ја нападнале полицијата со молотови коктели пред полициската станица во центарот на Атина, по што дошло до судири со нив, при што еден полицаец е повреден.

atina2_newsdetail
Во нападот учестувале околу 150 лица, соопшти полицијата.

Приведени се седум лица под сомневање дека учествувале во нападот врз полицијата, а во нередите е оштетно едно возило паркирано во близина на полициската станица.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико