Австралиска министерка поднесе оставка поради скандал со патни трошоци | Правдико

Правдико

   

Австралиска министерка поднесе оставка поради скандал со патни трошоци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Австралиската министерка за здравство Сузан Ли поднесе денеска оставка поради скандалите поврзани со патните трошоци, по што веднаш е наложено внимателно да се следи како политичари трошат пари.

Ројтерс проценува дека ова е срамен почетокот на годината за премиерот Малком Турнбул.

Препорачуваме

Партнери на Правдико