Автомобил удри во три малолетнички во Чаир | Правдико

Правдико

   

Автомобил удри во три малолетнички во Чаир

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Три малолетнички со повреди биле пренесени во болница откако во нив удрил автомобил во скопски Чаир. Несреќата се случила утринава околу 11 часот на улица Христијан Тодоровски Карпош.

Според првичните информации, во девојчињата удрил автомобил „пасат“ со скопски таблички. Трите малолетнички се пренесени во клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Полицијата сè уште врши увид на местото на несреќата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико