Барањето за затвор за Ивона на 9 јули пред апелационите судии | Правдико

Правдико

   

Барањето за затвор за Ивона на 9 јули пред апелационите судии

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Апелациониот суд за 9 јули, понеделник, закажа седница на која ќе ја разгледува жалбата на СЈО за предметот „Тифани“ во кој кривичниот суд ја осуди на условна казна новинарката од „Вечер“ и „Сител“, Ивона Талевска.

Со тројката судии ќе претседава судијката Тања Милева, дознава „Макфакс“.

Ивона Талевска доби условна казна од две години затвор кои нема да ги одлежи ако 4 години не стори ново кривично дело. Талевска треба да ја врати целата сума за којашто беше обвинета во предметот „Тифани“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико