Бејли: Важно е сите, особено младите, да гласаат на изборите во САД и во Македонија | Правдико

Правдико

   

Бејли: Важно е сите, особено младите, да гласаат на изборите во САД и во Македонија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Македонија, Џес Бејли, ги повика сите граѓани со право на глас, особено младите, да излезат и да гласаат на претседателските избори во САД и на предвремените парламентарни избори во земјава, закажани за 11 декември.

djes-bejli

Бејли ваквата порака ја испрати за време на вчерашната посета на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ во Битола, каде разговараше со студентите за изборите во САД.

„Во разговор со студентите од Универзитетот „Св. Климент Охридски“ во Битола вчера, истакнав дека е потребно секој да учествува и да гласа, особено младите луѓе, на изборите во САД и во Македонија“, твитна денеска Бејли.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико