Бесправно изградил објект во Трпејца, полицијата поднесе кривична пријава | Правдико

Правдико

   

Бесправно изградил објект во Трпејца, полицијата поднесе кривична пријава

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 47-годишен маж од Радовиш, со иницијали С.Р., поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела бесправно градење и узурпација на недвижности.

Пријавениот се сомничи дека во текот на минатата и предминатата година, во село Трпејца, Охридско, како инвеститор, без да поседува соодветна документација, изградил објект, при што узурпирал земјиште во сопственост на Македонија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико