БиХ: Блокиран пристапот до социјалните мрежи во министерствата | Правдико

Правдико

   

БиХ: Блокиран пристапот до социјалните мрежи во министерствата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Од утрово, вработените во Советот на министри немаат пристап до социјалните мрежи, пренесува klix.ba.

Сараевскиот портал дознава дека серверот на Советот на министри утрово ги блокира веб-сајтовите како што се Фејсбук, Твитер и Инстаграм и на тој начин ги спречи владините претставници во текот на работното време да ги користат социјалните мрежи на нивните компјутери.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико