Битола: При семејна расправија со нож го прободел својот татко | Правдико

Правдико

   

Битола: При семејна расправија со нож го прободел својот татко

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На 27.06.2018 година околу 14,15 часот било пријавено дека во Битола на булеварот „1-ви Мај“ при семејна расправија К.Ѓ. (18) со нож го прободел својот татко А.Ѓ.(50) во пределот на грбот. А.Ѓ. бил пренесен во Клиничката болница во Битола, но поради сериозноста на повредите бил препратен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Битола. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Препорачуваме

Партнери на Правдико