Битолчанец се претставил како добронамерник, кога го поканиле во домот, украл пари и го нападал домаќинот | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Битолчанец се претставил како добронамерник, кога го поканиле во домот, украл пари и го нападал домаќинот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Битолското Основно јавно обвинителство ќе поведе истражна постапка против 22-годишен битолчанец за кого постои сомнение дека извршил кривично дело разбојничка кражба.

Осомничениот на 20 јули годинава, околу 13.30 часот во Битола, на улица пресретнал жена со тешка здравствена состојба, па ја испратил до нејзиниот дом.

Кога нејзиниот сопруг го поканил осомничениот да влезе во домот да го почести кафе за услугата, младиот разбојник забележал паричник под перницата на креветот и го одзел.

Домаќинот го забележал осомничениот во кражбата и побарал да му го врати паричникот, во кој имало 12.000 денари и лични документи. Во тој момент осомничениот со рака го удрил оштетениот во пределот на главата, го соборил на подот и продолжил да го удира уште неколкупати, со што му нанел повреди.

По предлог на надлежниот обвинител, Основниот суд во Битола на осомничениот му определил притвор во траење од 30 дена.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико