Битолчанец силувал десетгодишно девојче | Правдико

Правдико

   

Битолчанец силувал десетгодишно девојче

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера попладне во полицијата во Битола, Л.А. (37) од Р. Албанија, со живеалиште во Битола, пријавила дека на 14.11.2016 година во периодот од 13 до 14 часот непознато лице ја пресретнало нејзината десетгодишна ќерка и ѝ рекло дека ќе ја однесе кај мајка и.

Domestic violence

Но, наместо кај мајка и, сторителот ја однел во соседната улица и извршил полово дејствие.

Разговор со детето бил извршен во присуство на претставник од Центар за социјални работи. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико