Битолчанец со измама земал 4 милиони денари од постар сограѓанин | Правдико

Правдико

   

Битолчанец со измама земал 4 милиони денари од постар сограѓанин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Битолската полиција поднесе кривична пријава против 53-годишник од тој град под сомнение дека со измама од свој сограѓанин земал 4 милиони денари и 500 долари.

Како што информираат од МВР, на 31 јули годинава на битолската улица „Цветан Димов“ пријавениот довел во заблуда 74-годишник, кој му дал 4 милиони денари и 500 долари, по што тој парите ги задржал за себе.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико