Битолчанка барајќи помош од соседот, била физички нападната | Правдико

Правдико

   

Битолчанка барајќи помош од соседот, била физички нападната

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера околу околу 09:30 часот, Битолчанка била нападната од соседот кога отишла кај него за да побара помош околу водоинсталација, информира Министерството за внатрешни работи. Таа го пријавила случајот околу 10:50 часот во Секторот за внатрешни работи Битола.

08112016144059_web_rape-reu-759

Според информациите, 33-годишната Битолчанка кога влегла во салонот од куќата на соседот, тој ја нападнал обидувајќи се да изврши полови дејствија.

– Откако оштетената почнала да се спротивставува истиот и ја искинал долната облека. За настанот е запознаен Јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против сторителот ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“- вршење други полови дејствија – стои во соопштението.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико