Бомбите ќе бидат доказ против ексминистерката за култура Канческа-Милевска во „Тендери“ | Правдико

Правдико

   

Бомбите ќе бидат доказ против ексминистерката за култура Канческа-Милевска во „Тендери“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Бомбите ќе може да се користат како доказ во постапката за случајот „Тендери“, во кој првообвинета е ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска, одлучи скопска Апелација.

Судот ваквата одлука ја донел врз основа и на претходните две одлуки со кои Апелациониот суд одлучи дека бомбите можат да будат доказ во предметите „Насилство во Центар“ и „Триста“.

Утре пред Советот на скопска Апелација ќе се најдат жалбите на СЈО за тоа дали „бомбите“ може да бидат доказ во предметите „Топлик“ и „ТНТ“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико