Брнабиќ: Нормално е да се повлекуваат закони | Правдико

Правдико

   

Брнабиќ: Нормално е да се повлекуваат закони

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денеска изјави дека тоа што некои закони се повлечени од собраниска процедура е вообичаено кога ќе се избере нова влада.

„Тоа е редовна нормална процедура која е вообичаена кога ќе се избере нова влада. Сите закони кои се упатени во Собрание се повлекуваат за да може новата влада да ги погледне“

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико