Бугарин фатен со 150 килограми марихуана на „Богородица“ | Правдико

Правдико

   

Бугарин фатен со 150 килограми марихуана на „Богородица“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера на граничниот премин „Богородица“ при детална контрола на камион „Сканиа“ со бугарска национална ознака, управувано од Б.Е.К.(48) од Р.Бугарија, од страна на царински службеници откриена е непозната растителна материја околу 300 парчиња од по половина килограм.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико