Бугарски државјанин уапсен во Струмичко за шверц на цигари | Правдико

Правдико

   

Бугарски државјанин уапсен во Струмичко за шверц на цигари

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Бугарскиот државјанин Г. С. К. (45), поради сомнение за сторено кривично дело шверцување, синоќа бил уапсен на магистралниот пат во близина на с. Сушица, Струмичко, бидејќи по извршен преглед на неговото товарно возило „волво“, биле пронајдени и одземени 2.000 кутии цигари.

За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико