Четири комбиња од Струмица без документи возеле патници надвор од државата | Правдико

Правдико

   

Четири комбиња од Струмица без документи возеле патници надвор од државата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата синоќа при контрола на граничниот премин Табановце откри четири комбиња што вршеле меѓународен превоз на патници без документација.

Станува збор за возила управувани од Т. В. (25), П. В. (50), Ч. Т. (28) и М. П. (33) – сите од Струмица, информираат од МВР.

Од страна на полициските службеници биле известени инспектори од Одделението за инспекциски надзор на патниот сообраќај во рамките на Државниот инспекторат за транспорт при Министерство за транспорт и врски и се преземаат мерки за комплетно расчистување на случаите.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико