Четири лица од Градско ограбиле Пакистанец | Правдико

Правдико

   

Четири лица од Градско ограбиле Пакистанец

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против четири лица од Градско, на возраст помеѓу 23 и 28 години, поднесена е кривична пријава под сомнеж дека извршиле разбојништво.

„На 1.08.2018 година околу 16:30 часот во село Виничани, Велешко, кај железничката постојка, пријавените кои биле со патничко возило ‘опел астра’ со употреба на физичка сила, извршиле разбојништво над Т.К. (22) од Пакистан и му одзеле околу 150 евра и 6000 денари“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико