Чувар пробал да силува ученичка во Каварадци | Правдико

Правдико

   

Чувар пробал да силува ученичка во Каварадци

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата од Кавадарци поднесе кривична пријава против 52-годишниот Т.С., чувар во Државниот ученички дом „Крсте Петков Мисирков“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „обљуба со злоупотреба на положбата“ во обид.

Т.С. додека бил на работа во ученичкиот дом, влегол во спалната соба на 18-годишната ученичка Р.Д. и се обидел да ја наведе на полово дејствие, информираат од МВР.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико