Да му помогнеме на 13-годишниот Гоце Марковски од Битола | Правдико

Правдико

   

Да му помогнеме на 13-годишниот Гоце Марковски од Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

13-годишниот Гоце Марковски од Битола е интелигентно и талентирано момче, свири на пијано и е член на пливачкиот клуб од Битола. Зад него има многу натпревари, многу победи и успеси низ цела Европа.

Гоце Марковски беше опериран од тумор на мозок во почетокот на декември.  Моментално е на ургентно пост-оперативно лекување во Германија, во Универзитетската Клиника во Хале.

Целокупниот износ на лекувањето е 50.000,00 евра поради што семејството има потреба од помош која  e неопходна за покривање на сите трошоци.

Телефони за донации:

143-122 за корисниците на Т-МОБИЛЕ

143-487 за корисниците на ВИП и ОНЕ

Сите оние кои сакаат да донираат тоа може да го направат на следните сметки:

 –    Денарска
 Гоце Марковски – Битола
 ж-ро сметка 530500020219122 при Охридска банка

 –    Девизна
 IBAN: МК075 3028 0005214009
 SWIFT: OHRDMK22

Може да се донира и на следниот линк:

https://www.gofundme.com/6v-help-goce-beat-tumor

Препорачуваме

Партнери на Правдико